Menü Kapat

Ülke fark etmeksizin tüm hastalıkların tedavilerinde risk bulunmaktadır. İstanbul Solas Sağlık ailesi olarak önceliğimiz riskleri en aza indirmek ve tedavinizin en iyi koşullarda en iyi hekimler tarafından olmasını sağlamaktır. Size her konuda profesyonel ekiplerimizle süreç boyunca her an destek olup süreci en güvenilir ve rahat hale getirmek için çalışmaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan beri sağlığa verdiği önem ve yetiştirdiği dünya çapında tanınmış doktorlarla tanınmaktadır. Gelişen dünyaya en hızlı şekilde uyum sağlayan ve yüksek teknolojiyi en iyi şekilde kullanan hastane ve doktorları ile Türkiye sağlık turizmi için en çok tercih edilen ülkelerden biri haline gelmiştir. Türkiye her bakımdan güvenli ve konforlu yaşanabilecek ülkelerden biridir. Bulunduğu coğrafi konum ve tüm ülkelerden ulaşımın kolay olması nedeniyle sağlık için en çok tercih edilen ülkelerden biridir.

Türkiye, dünya genelinde en çok hastaneye sahip ikinci ülkedir. Yüksek teknolojili ve tam donanımlı hastaneler ve doktor başına düşen hasta sayısının oldukça az olması nedeniyle Türkiye sağlık turizmi için en çok tercih edilen ülkeler arasındadır. Türkiye sağlık istatistiklerine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Sağlık İstatistikleri

Tedavi planlamanızdan sonra belirlenen tarihler için onayınız doğrultusunda uçak bileti alımınızı biz gerçekleştirebiliriz veya biletlerinizi belirlenen tarihler için kendiniz almayı tercih edebilirsiniz.

Havaalanı transferi hizmetimizden yararlanmak istediğinizi seyahatiniz planlanırken bize ilettiğiniz taktirde, tahmini varış saatinize ve dönüş saatinize göre size özel görevlendirilmiş transfer yetkilimiz tarafından transferleriniz gerçekleştirilecektir.

Seyahat planlamanızda otel rezervasyonu hizmetimizden yararlanmak istediğinizi belirttiğiniz taktirde, anlaşmalı olduğumuz otel listesi tarafınıza yönlendirilecektir. Seçtiğiniz otele planlanan tarihler için rezervasyonunuz yapılacak ve transfer yetkilimiz tarafından otele yerleştirilmeniz sağlanacaktır.

Türkiye genelinde bankamatikler neredeyse her köşede bulunmaktadır. Uluslararası kredi veya banka kartlarıyla bankamatiklerden para çekme işlemi yapmak mümkündür. Uluslararası kredi ve banka kartları mağaza, cafe ve restoranlarda genellikle kullanılabilmektedir. Bazı küçük mağaza, lokanta ve cafe gibi işletmelerde uluslararası kartların geçerli olmaması ihtimaline karşı yanınızda nakit para taşımanızı öneririz.

İstanbul Solas Sağlık olarak bizi tercih eden tüm sağlık turistlerine konforlu ve rahat bir konaklama sunmak en büyük önceliklerimizden biridir. Bu yüzden konaklanacak noktaları ihtiyacınız olan her şeye yakın ve merkezi konumlardan seçmekteyiz. Türkiye’de döviz büroları tüm işlek caddelerde ve AVM’lerde bulunur ayrıca banka şubelerinden ve havaalanlarından da döviz işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Alışveriş merkezleri haftanın her günü 10.00-22.00 arasında hizmet vermektedir. Alışveriş merkezlerinde tüm yerel ve dünya markalarına ulaşmak mümkündür. Müzeler pazartesi günleri kapalıdır ve haftanın diğer günleri 09.00-17.00 arasında ziyarete açıktır. Eczaneler pazar günleri hariç her gün 09.00-19.00 arası hizmet vermektedir fakat her bölgede her gün 7/24 açık bir nöbetçi eczane vardır. Bankalar hafta içi 09.00-17.00 arasında hizmet vermektedir. Restoran ve cafeler genellikle hafta içi 24.00, hafta sonu 02.00’ye kadar hizmet vermektedir. Fakat bu saatler her bir restoran ve cafeye göre değişiklik göstermektedir. Büyük şehirlerde ve merkezi noktalarda 7/24 açık büfe, cafe ve restoranlar bulmak oldukça kolaydır. Gece kulübü ve barlar gece geç saatlere kadar açıktır hatta bazıları sabah saatlerine kadar hizmet vermektedir.

Elektrik şebeke gerilimi 220V ve 50Hz. ‘dır. Orta Avrupa tipi priz (iki uçlu) ve fişler Türkiye’de standarttır.

Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Hizmetlerimiz hakkında anında bilgi alabilirsiniz!